Štíhlá i bez diet

Proč toho lékaři o stravě a zdravém životním stylu vlastně moc nevědí?

A proč vlastně tak velmi neuznávají alternativní přístupy jako bylinky, rady
a protokoly, které po staletí používali naše babičky, nebo třeba homeopatii
či tisíciletou čínskou medicínu nebo ajurvédu?

Toto jsou velmi zajímavé otázky. Tak se na to pojďme podívat z pohledu ekonoma a zabruslíme do historie moderní západní medicíny. Ráda bych tady s Vámi sdílela poznatky dle mého názoru výjimečného investigativního žurnalisty Massima Mazzucca.

Takže začneme historií a uvidíte, že skončíme zase vlastně u peněz.

Kolem roku 1800 praktikovali na západě medicínu dvě skupiny lékařů. Alopaté a empiričtí lékaři. Alopaté věřili, že lékař musí agresivně vyvést nemoc z těla ven. Svou praxi založili na tom, co považovali za vědeckou teorii. Alopaté používali tři hlavní techniky. Pouštěli žilou, aby odsáli z těla špatné vrtochy, podávali velké dávky toxických minerálů jako je rtuť a olovo, aby vyhnali původní nemoc a také používali operaci.

Ale před anestezií a kontrolou infekcí to byla brutální procedura. Málo pacientů bylo ochotných podstoupit operaci a většina z nich se bála hned všech alopatických metod dohromady. Satirikové té doby vtipkovali, že u alopatické medicíny zemře pacient na léčbu samotnou a ne na nemoc.

S těmito doktory soupeřili empiričtí léčitelé. Tito věřili ve stimulaci vlastní obrany těla, které se pak uzdraví samo. Místo jedovatých minerálů používali rostlinné produkty a netoxické látky v malých množstvích. Obzvláště si oblíbili bylinky. Učení vycházelo z původních amerických a starých evropských tradic. Empirikové nezaložili své léčení na teorii, ale na pozorování a zkušenostech.

U této metody léčby vtipkovali satirikové, že pacient zemře na nemoc samotnou a ne na léky.

Rovnováha lékařské síly zůstala vyrovnaná až do přelomu století. Poté se rozšířila nová lékařská léčba, která byla potencionálně velmi výnosná. AMA (americká lékařská asociace) se spojila pomalu se silnými finančními skupinami, a postupně přeměnila medicínu na průmysl. Tehdejší finanční magnáti té doby, jako byli rodiny Carnegie, Morganů a Rockefellerů, začali financovat operace, radiaci a syntetické léky.

Převzetí zdravotnického průmyslu bylo započato převzetím lékařských škol. Finančníci jako Rockefeller a Carnegie nabídli školám ohromné množství peněz, výměnou za příslib spolupráce. Za darované peníze požadovali obsazení některých pozic ve správní radě škol svými lidmi. Téměř přes noc všechny hlavní university obdržely velké granty a školy tak byly doslova převzaty finančními zájmy, které do nich vložily peníze.

John D. Rockefeller využil svého finančního a politického vlivu, a v roce 1910 protlačil v americkém kongresuFlexnerovu zprávu“ (Flexner report), na jejímž základě byly všechny přírodní léčby a postupy označeny za „vědecké šarlatánství“.

A jaký to celé mělo výsledek?

V roce 1904 promovalo v Americe na lékařských školách 5747 absolventů. V roce 1919 již jen 2658. V roce 1904 v Americe existovalo 162 lékařských univerzit, v roce 1919 již jen 81. Všechny lékařské školy, které povolovali studium ženám byly zavřeny, stejně jako 6 z 8 lékařských škol, které umožňovali přístup studentům s tmavou pletí.

Naopak školy, které podporovaly nový medicínský směr, postavily nové budovy, do svých laboratoří pořídily drahou výbavu a byly schopny zaměstnat ty nejlepší učitele. Ovšem pouze reprezentanty jednoho lékařského směru, a to v prospěch farmaceutických léků. Doktoři začali být od toho okamžiku v historii učeni pouze farmaceutickým lékům.

Všechny skvělé vzdělávací instituce v Americe byly tímto způsobem ovládnuty farmaceutickými zájmy. Operace byly časem umožněny rozvojem anestezie a kontrolou infekce a doktoři tak začali prosazovat drahé radikální operace, které vyžadovaly vystavět ve velkém lukrativní systém nemocnic. V medicíně se rozmohla další diagnostická metoda – rentgen. Cena radia vzrostla o 1000 procent takřka přes noc, a tak další nákladný technologický průmysl vstoupil do systému nemocnic.

Skrze medicínské patenty se z průmyslu s léky stal vzkvétající byznys. Doktoři změnili vzdělávací standarty a licenční normy tak, aby vyloučili empiriky. Organizovaná medicína spustila mediální kampaň ke spojení empiriků se šarlatány. To se podařilo opět skrze finanční skupiny Rockefellera a spol., neboť v té době ovládali již i mediální trh. Kódové slovo pro konkurenci bylo šarlatánství. A tak za krátkých 20 let AMA dominovala lékařské praxi.  Brzy mohli legálně praktikovat medicínu jen doktoři schválení AMA.

Takže dnes průměrný doktor prochází velmi těžkou školou, kde se naučí všechno o lécích, ale neví skoro nic o základní výživě. Průměrná žena těchto lékařů ví o výživě více než on sám. A pokud dnes jdete k typickému doktorovi, je vysoce pravděpodobné, že od něj odejdete s receptem. Jak to? Protože přesně to ho naučili.

Společnosti, které tvoří farmaceutický průmysl, patří dnes mezi největší korporace světa. Společně jsou tyto firmy známy jako Big Pharma. V roce 2004 jejich spojené globální prodeje přesáhly půl bilionu dolarů s Pfizerem a Johnson and Johnsonem v čele.

V USA jsou jádrem obrovských zisků prodeje předepsaných léků. A od dob, kdy mohou být léky předepisovány pouze lékařskými profesionály, je většina propagačních a marketingových aktivit průmyslu směřována na doktory, lékárníky a další poskytovatele zdravotní péče. Začíná to prvním dnem na lékařské škole a noví studenti, kteří začnou vídat pacienty až za dva roky, začnou dostávat dárky od farmaceutického průmyslu. A jak se tito studenti dostávají při studiu dále, interakce a dárky se stupňují. Obědy, večeře, svačinky se šampaňským, happy hour, letenky atd.

Před rokem 1980 byla většina klinického výzkumu financovaná národním institutem zdraví. Během 90-tých let se většina tohoto výzkumu stáhla z univerzit a přesunula se do ziskových výzkumných organizací. Tím ovšem dostali farmaceutické společnosti prakticky naprostou kontrolu nad tímto výzkumem. Mohou tak navrhovat studie a mít nad nimi kontrolu.

Dokonce ani autorům nejdůležitějších článků publikovaných v těch nejlepších žurnálech není dovoleno dívat se na své údaje. Nemají volný přístup ke svým informacím a nemají žádnou kontrolu nad publikací.

Takže si to shrňme: Farmaceutický průmysl nejprve získal kontrolu nad vzdělávacím systémem,
poté dal AMA moc k vyloučení všech „alternativních“ lékařů z praxe, převzal celý testovací proces léků, a intenzivně ovlivňuje lékařské publikace, které hodnotí tyto léky. Nakonec Big Pharma rozšířila svou kontrolu i na celostátní úřad, aby nebránil potvrzování bezpečnosti a efektivnosti těchto léků. Prakticky se stala celosvětovým monopolem v medicíně.

A na závěr si vysvětleme jak se podařilo Big Pharma nadobro vyšachovat veškeré přírodní alternativní přístupy k léčbě a zdraví. Cokoliv, co pochází z přírody, nemůže být patentováno. Aby mohla být ale jakýkoliv látka či prostředek oficiálně schválena agenturou FDA (Food and Drug Administration) jako bezpečná a efektivní pro uvedení na trh, musí nejdříve projít velmi nákladným procesem testování.

Pokud má ale profitabilní firma utratit 20 mil. USD a více na testování látky z přírody, kterou posléze nemůže patentovat, jak je k tomu donutíte? Nedonutíte. Nebudou mít o něco takového zájem. Každý by potom mohl na základě jejich výzkumu a testování onu přírodní látku prodávat a užívat a jim by se investované peníze nejspíš nevrátily.

FDA tedy říká: „Je nelegální užívat jakoukoliv látku, pokud nebyla testována na efektivnost a bezpečnost. Nic z přírody, bez ohledu na to, jak efektivní to může být, nebude podle FDA prokázáno jako bezpečné a efektivní, protože nebude nikdo, kdo by byl ochotný utratit peníze na požadované testování. Tudíž vše z přírody bude vždy FDA odsouzeno jako neprokázané, nevědecké.

Takže jsme bohužel skončili znovu u peněz. Z medicíny se stal byznys s nemocí, kdy se nikomu ve skutečnosti nevyplatí  dát tělu a přírodě šanci na uzdravení, ba dokonce se ani nevyplatí někoho skutečně uzdravit, ale doživotně léčit a v nemoci udržovat. Proto se také bohužel říká, jakmile jednou zajdete k lékaři, už tam budete chodit napořád.

My jsme nyní v situaci, kdy tu máme již 3 – 4 generace lékařů, kteří si myslí, že jediné, co nás může uzdravit jsou chemické patentované léky a operace, že strava se zdravím v podstatě nijak nesouvisí a ostatní přírodní metody, jako jsou třeba bylinky a alternativní léčebné protokoly jsou pro ně nevědeckým a neprokázaným šarlatánstvím. 

A i kdybychom narazili na nějakého „rozumného lékaře,“ který by nám něco alternativního doporučil,  vlastně ani nemáme systém, jak ho za to odměnit. Nejsou placeni za uzdravení, ale za předepisování léků a testů. Na pacienta mají vyhrazen velmi krátký čas, takže pátrat po příčině problému není prakticky moc proveditelné, natož pak ještě vysvětlovat pacientovi zdravý životní styl či stravu a podporovat ho v tom.

Dalším takovým chytákem, jak donutit lékaře držet se léčebných protokolů nadiktovaných Big Pharma, je v podstatě členství v lékařské komoře. Jakmile by lékař nedodržoval jejich postupy a procedury, mohlo by ho potkat vyloučení z lékařské komory. To má ale dalekosáhlé dopady. To by pro něj v podstatě znamenalo, že již nebude moci praktikovat medicínu a celé své studium a praxi by mohl pověsit na hřebík.

Takže moji milí, opět se dostávám ke stejnému závěru. V tomto socioekonomickém systému není nikdo, kdo by měl větší zájem na našem zdraví, než MY SAMI! Tudíž nepředávejme odpovědnost za své zdraví jen na druhé. Nemusí mít stejný záměr. Netvrdím tu zde, nechoďte k lékaři či neberte jejich léky, ale vždy si sežeňte názor více lékařů a vězte, že existuje i spousta jiných alternativních přístupů k uzdravení těla i ducha a slovo šarlatánství tu bylo vymyšleno Big Pharmou ne pro naši ochranu, ale pro vyřazení konkurence.

Zdroj: https://www.bitchute.com/video/gboTRuyD1Ol6/ , Z@k@zané léky na r@kov!nu; Massimo Mazzucco ; min. 11:33 – 22:41

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *